آزمون سنجش آگاهی درباره بیماری HPV

آزمون سنجش آگاهی درباره پوست، مو، زیبایی و جوانسازی

هدف این خودارزیابی کمک به شماست تا میزان اطلاعات خود را درباره‌ی ویروس HPV محک بزنید. اما امتیاز این خودارزیابی خیلی مهم نیست.

مهم‌تر آن است که بتوانیم طی این چالش از طریق ارائه‌ی پاسخ درست این سوالات به انتقال مفاهیم مرتبط با  مبحث HPV و زگیل تناسلی بپردازیم و ابهامات و ترس‌های بیهوده را برطرف نماییم.

پس از پاسخ به هر سوال با اندکی مکث متوجه پاسخ درست آن پرسش می‌شوید.

اگر به طور کلی در زمینه‌ی HPV، زگیل و زگیل تناسلی اطلاعاتی ندارید و دوست دارید به اطلاعات علمی مرتبط دست یابید، توصیه می‌کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید.


نام و نام خانوادگی
ایمیل
موبایل

پرسش‌های پرتکرار درباره‌ی اچ پی وی

تیپ 16 و تیپ 18 ویروس اچ پی وی به دلیل نقشی که در ایجاد سرطان دهانه‌ی رحم در زنان دارند، به عنوان خطرناک‌ترین نوع HPV طبقه‌بندی می‌شوند.

سیستم ایمنی بدن بیشتر مواقع به صورت موفقیت‌آمیزی ویروس HPV از بین می‌برد. به نحوی که ممکن است شما به اچ‌پی‌وی مبتلا شوید و بهبود یابید بدون آن که اصلا متوجه ابتلای خود شوید.

ویروس اچ پی وی ممکن است هیچ علامت و مشکلی در زنان ایجاد نکند. ممکن است سبب ایجاد زگیل تناسلی شوند. که این زگیل‌ها گاهی به شکل آزاردهنده‌ای سبب درد و خون‌ریزی خفیف می‌شوند. ممکن است سبب مشکلاتی در زایمان طبیعی گردد. اما مهم‌ترین خطری تهدیدکننده‌ی زنان سرطان دهانه‌ی رحم است.

اصلی‌ترین راه انتقال اچ پی وی رابطه‌ی جنسی واژینال، مقعدی یا دهانی با فرد مبتلا به ویروس است. تماس پوست با پوست در ناحیه‌ی تناسلی هم می‌تواند موجب انتقال HPV شود اما احتمال آن کمتر از سکس کامل است. امکان انتقال از طریق سطوح نیز وجود دارد ولی در بین راه‌های انتقال ویروس کمترین احتمال مربوط به انتقال از طریق سطوح است.

ویروس HPV درمان خاصی ندارد و معمولا از طریق سیستم ایمنی بدن از بین می‌رود. درمان‌های مرتبط نیز در قالب تقویت سیستم ایمنی انجام می‌شود. درمان زگیل تناسلی به معنای درمان اچ‌پی‌وی نیست. بلکه علائم ابتلا را از بین می‌برد.

تشخیص نوع HPV چندان کمکی به شما نمی‌کند. چون تنها علامت خیلی واضح ابتلا به اچ پی وی، زگیل تناسلی است. آن هم اگرچه ظاهری ناخوشایند دارد، خوشبختانه خطر زیادی برای سلامتی ندارد. ضمن آن که امکان درمان زگیل تناسلی به روش‌های دارویی و تخریبی وجود دارد.

متاسفانه انواع خطرناک اچ پی وی علائم آشکاری ندارند. آنچه مهم است آگاهی به موقع از خطر ابتلا به سرطان دهانه‌ی رحم در زنان است که با انجام منظم و مستمر تست پاپ اسمیر ممکن است. اطلاع زودهنگام از بدخیم شدن سلول‌های دهانه‌ی رحم می‌تواند احتمال درمان موفق سرطان را تا حد زیادی افزایش دهد.

واکسن اچ پی وی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کاربرد دارد نه درمان آن. بنابراین اگر شما به ویروس HPV مبتلا شده‌اید با تزریق واکسن درمان نمی‌شوید. اما گاهی به تشخیص دکتر متخصص زگیل تناسلی، حتی پس از ابتلا به HPV، به منظور پیشگیری از ابتلا به انواع خطرناک اچ پی وی برای افراد با ریسک بالا واکسن اچ پی وی تزریق می‌شود.

با ما تماس نگیرید!! ما با شما تماس می‌گیریم.

پس از تکمیل و ارسال فرم، یکی از پرسنل خبره ما با شما تماس خواهد گرفت.

اگر ترجیح می‌دهید خودتان با ما تماس بگیرید، از راه‌های زیر استفاده کنید.

درخواست شما با موفقیت ثبت شد.

حداکثر ظرف 24 ساعت با شما تماس گرفته خواهد شد.

موجب خوشوقتی ماست که رویا اسکین را انتخاب کرده اید.