پرسش‌های پرتکرار درباره‌ی زگیل

زگیل به زبان انگلیسی wart (وارت) خوانده می شود.

چکیده‌ مطلب

علت ایجاد زگیل چیست؟

زگیل نوعی عفونت است که به وسیله ویروس‌های خانواده پاپیلوما ویروس انسانی (HPV) ایجاد می‌شود. بیشتر از 100 نوع ویروس HPV وجود دارد. زگیل‌ها در همه جای بدن می‌توانند رشد کنند.

آن‌ها می‌توانند روی پوست، داخل دهان، ناحیه تناسلی و مقعد رشد کنند. شایع‌ترین نوع HPV تمایل به ایجاد زگیل روی پوست (مانند دست و انگشت) دارند، در حالی که دیگر انواع HPV تمایل به ایجاد زگیل در نواحی تناسلی و مقعد دارند. بعضی افراد ذاتاً به ویروس‌های HPV مقاوم هستند و به سادگی در آن‌ها زگیل رشد نمی‌کند.

آیا زگیل از فردی به فرد دیگر سرایت می‌کند؟

بله. وقتی فردی زگیل را لمس می‌کند، ممکن است زگیل به آن فرد نیز سرایت کند. همچنین در صورت استفاده از حوله یا دیگر وسایل فرد زگیل‌دار نیز امکان سرایت وجود دارد. زگیل‌های ناحیه تناسلی خیلی مسری هستند و در طی روابط جنسی منتقل می‌شوند. از داشتن ارتباط جنسی محافظت‌نشده با فردی که زگیل ناحیه تناسلی دارد خودداری نمایید. در خانم‌ها ممکن است زگیل در دهانه رحم رشد کند، در حالی که خودش اطلاع نداشته باشد. در این صورت این خانم به صورت ناخواسته عفونت را به شریک جنسی انتقال می‌دهد.

آیا زگیل‌ها به طور خودبخودی از بین می‌روند؟

اغلب زگیل‌ها به طور خودبخودی از بین می‌روند، هر چند ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها به طول بیانجامد. اما تعدادی از زگیل‌ها خودبخود از بین نمی‌روند. پزشکان به طور مطمئن نمی‌دانند که چرا بعضی زگیل‌ها از بین می‌روند و بعضی دیگر از بین نمی‌روند.

آیا زگیل‌های پوستی نیاز به درمان دارند؟

عموماً، بله. این زگیل‌ها اغلب آزاردهنده‌اند. در صورت ضربه خوردن به زگیل، ممکن است خون‌ریزی صورت گیرد و باعث درد شود. همچنین زگیل‌ها ممکن است باعث خجالت افراد شوند، برای مثال زگیل‌هایی که روی صورت افراد رشد می‌کنند و روی زیبایی موثرند. درمان ممکن است شانس گسترش زگیل‌ها به سایر نواحی بدن و انتقال آن به دیگران را کاهش دهد.

چگونه زگیل‌های روی پوست را بر می‌دارند؟

زگیل‌های پوستی و تناسلی با روش‌های مختلف برداشته می‌شوند. به هیچ عنوان از درمان‌های خانگی و داروهای بدون تجویز پزشک برای برداشتن زگیل‌ها (خصوصاً درمان زگیل تناسلی) استفاده نکنید. با مالیدن و قرار دادن مواد شیمیایی ممکن است ناحیه تناسلی صدمه ببیند. همچنین بدون مشورت با پزشک زگیل‌های صورت را درمان نکنید. در زیر به تعدادی از روش‌های برداشتن زگیل اشاره می‌کنیم.

با پزشك برای انتخاب بهترین روش درمان مشورت كنید.

زگیل‌های تناسلی چگونه درمان می‌شوند؟

زگیل‌های تناسلی باید توسط پزشك درمان شوند. می‌توان این زگیل‌ها را برداشت، ولی درمانی قطعی برای عفونت ویروس مسبب زگیل وجود ندارد، یعنی، ممكن است زگیل پس از برداشتن دوباره ایجاد شود.

آیا زگیل‌ها پس از بهبودی دوباره رشد می‌كنند؟

بیشتر اوقات، درمان زگیل‌های پوستی موفقیت‌آمیز است و زگیل‌ها به خوبی از بین می‌روند. سیستم ایمنی معمولا ذرات ریز زگیل درمان شده را از بدن دفع می‌كنند. احتمال عود زگیل‌های تناسلی بیشتر است، چون علاجی برای ویروس مسبب آن وجود ندارد و كنترل زگیل‌ها در محیط‌های مرطوب مشكل‌تر است. اگر زگیل مجدداً عود كرد، برای انجام روش درمانی دیگر به پزشك مراجعه نمایید.

سئوال دیگری دارید؟

فهرست منابع

دیدگاه مراجعان رویا اسکین

google-logo
امتیاز ما از نظر مراجعین:
4.9/5

4.9 از 5

Bijan SaedPanah در ارزیابی گوگل
Bijan SaedPanah در ارزیابی گوگل
بیشتر بخوانید
من چند یه خال گوشتی تو صورتم و یه خال کف پام داشتم که خانم دکتر تشخیص دادن مشکوکه بدخیم باشه و جراحی کردن و خالو برداشتن. برای درمان شوره سرم هم شامپوی ضدشوره سلنیوم سولفاید تجویز کردن خیلی خوب جواب داد. قبلا کتوکونازول استفاده میکردم که خوب نبود.
offofday off در ارزیابی گوگل
offofday off در ارزیابی گوگل
بیشتر بخوانید
من یک خال گوشتی روی سرم و لای موهام داشتم که خیلی اذیتم میکرد خانم دکتر خال رو برداشتن برام بدون اینکه جای خالیش روی سرم بمونه. ممنون ازشون بسیار کارشون حرفه ای بود.
offofday off در ارزیابی گوگل
offofday off در ارزیابی گوگل
بیشتر بخوانید
خانم دکتر رویا ساعد واقعا کارشون حرف نداره. برای من تزریق بوتاکس مصپورت، تزریق ‌‌ژل لب و تزریق ژل اصلاح فرم بینی و جوانسازی پوست صورت با لیزر CO2 انجام دادن که همشونعالی بودن
Zohre Hasanpour در ارزیابی گوگل
Zohre Hasanpour در ارزیابی گوگل
بیشتر بخوانید
من ژل چونه زدم واقعا راضی هستم ،دکتر فوق العاده هستن ،برخورد پرسنل عالی ،محیط تمیز و بهداشتی

با ما تماس نگیرید!! ما با شما تماس می‌گیریم.

پس از تکمیل و ارسال فرم، یکی از پرسنل خبره ما با شما تماس خواهد گرفت.

اگر ترجیح می‌دهید خودتان با ما تماس بگیرید، از راه‌های زیر استفاده کنید.

درخواست شما با موفقیت ثبت شد.

حداکثر ظرف 24 ساعت با شما تماس گرفته خواهد شد.

موجب خوشوقتی ماست که رویا اسکین را انتخاب کرده اید.

آزمون سنجش آگاهی درباره پوست، مو، زیبایی و جوانسازی
برای سنجش اطلاعاتتان درباره اچ پی وی و زگیل تناسلی پیشنهاد می‌کنیم در آزمون ارزیابی سطح اطلاعات عمومی شرکت کنید.